Czy flirt jest zdradą?

Czy flirt jest zdradą??

Dwoje osób w trakcie flirtu

Czy flirtowanie to oszustwo, czy jest nieszkodliwe? To pytanie, które nęka wiele osób. Zazdrość, niepewność i gniew mogą przynieść wiele złego, jeśli chodzi o flirtowanie poza związkiem. I nagle nawet pozornie stabilny związek zaczyna się rozpadać.Czy flirt powinien mieć tak duży wpływ na związek? Czy flirtując z inną osobą faktycznie oszukujemy? Zastanówmy się, kiedy tak jest, a kiedy nie i co zrobić, gdy flirt zacznie wpływać na twój związek.

Zanim przejdziemy dalej, zastanówmy się co może być złego we flirtowaniu? Wygląda na to, że wszyscy na całym świecie flirtują i jest to kompletnie normalne zachowanie. Problem polega na tym, że przykładamy taką samą wagę dwóm osobom, które nie są w związku flirtującym, zamiast flirtować z innymi, gdy jedna lub oboje są w osobnym związku. To dwa zupełnie różne scenariusze i tak należy je traktować. Chociaż wiele osób uważa, że ​​zabawny flirt z kimś, gdy jesteś w związku, jest nieszkodliwy, istnieje zbyt wiele sytuacji, które mogą spowodować, że któraś ze stron po prostu na tym ucierpi. Czy flirt jest uważany za oszustwo? Najpierw wyjaśnijmy, czym jest flirt i oszustwo. Flirt definiuje się jako miłosne zachowanie społeczne bez poważnych zamiarów. Miłosne to przymiotnik, który oznacza skłonny do miłości, zwłaszcza miłości seksualnej. Tak więc flirt można zdefiniować jako zachowywanie się z nastawieniem do miłości seksualnej, bez poważnych zamiarów.

Co to jest oszustwo? Większość skłaniałaby się ku oczywistemu przykładowi dwojga kochanków, którzy potajemnie spotykają się z dala od swoich partnerów, którzy uprawiają zakazany i dziki seks. Ale oszustwo może być również niefizyczne. Wielu uważa, że ​​jeśli nie ma kontaktu fizycznego, to nie jest oszustwo. Można mieć romans bez jakiejkolwiek intymności seksualnej. Chociaż niektórzy uważają, że romans jest nieszkodliwy, większość ekspertów ds. małżeństwa uważa, że ​​romans jest formą zdrady bez współżycia seksualnego. Co więcej, sprawy emocjonalne są często sprawami prowadzącymi do pełnej niewierności seksualnej, przy czym około połowa takich emocjonalnych zaangażowań zamienia się w sprawy w pełni rozwinięte. W rzeczywistości flirt może być interpretowany jako romans, dlatego błędem jest flirtowanie z innymi, gdy jesteś w związku. Przyjrzyjmy się dokładnie, kiedy flirt nie jest w porządku.

Flirt daje ci emocjonalne spełnienie


Kiedy myślimy o flircie, myślimy o zaangażowaniu się w niegrzeczną relację, która może wskazywać na związek seksualny, ale nigdy nie przekracza granicy zaangażowania seksualnego. Biorąc to pod uwagę, flirt może czasami również podważyć granicę między emocjonalnym połączeniem a emocjonalnym zaangażowaniem. Kiedy flirt przechodzi w oszukiwanie partnera? Kiedy zaczynasz szukać emocjonalnego wsparcia i kontaktu z tą osobą, a nie z partnerem, przekroczyłeś granicę od flirtu do emocjonalnego oszukiwania. Dobrze jest mieć przyjaciela, z którym flirtujesz, z którym również rozmawiasz i któremu się zwierzasz, ale jeśli wie więcej o tym, co dzieje się w twoim życiu niż twój partner, to zdradzasz emocjonalnie. Ten problem jest szczególnie istotny, jeśli zwierzasz się tej osobie również z problemów w związku z partnerem.

Myślisz o tej osobie, gdy jesteś ze swoim partnerem

Jeśli leżysz w łóżku w nocy ze swoim partnerem, a twój umysł wciąż wraca do tej osoby z pracy, z którą flirtujesz, prawdopodobnie oszukujesz emocjonalnie. Ta osoba może nie być fizycznie między tobą a twoim partnerem, ale ponieważ zajmuje twój umysł, jest emocjonalnie między wami. Poczucie przyciągania do innej osoby jest bardzo powszechne, szczególnie gdy jesteś w związku przez długi czas. Posiadanie tych uczuć nie stanowi problemu. Problem polega na tym, że pozwalasz tym uczuciom pochłonąć, zamiast próbować się z nimi pogodzić i decydować, co chcesz z nimi zrobić.

Nie chcesz powiedzieć partnerowi o osobie, z którą flirtujesz

Jeśli rezygnujesz z kolacji firmowej, na którą powinieneś zaprosić współmałżonka tylko dlatego, że nie chcesz, aby twój współmałżonek poznał nową osobę w pracy, z którą flirtujesz i być może się podkochujesz, przekroczyłeś granicę . Ukrywanie tej osoby przed partnerem oznacza, że gdzieś w tobie czujesz, że zrobiłeś coś złego i masz coś do ukrycia. Naprawdę jesteśmy najlepszymi ekspertami, aby określić, czy nasz flirt stał się oszustwem. Jeśli czujesz się zdenerwowany perspektywą spotkania partnera z obiektem twoich zalotnych uczuć, to dlatego, że wiesz, że zrobiłeś coś, czego twój partner nie chciałby, abyś zrobił.

Przekraczasz granicę dobrego smaku

Czasem bywa tak, że jesteś w stałym i szczęśliwym związku, a mimo to sex portal randkowy to miejsce, w którym często przesiadujesz, podrywasz i flirtujesz z innymi osobami. W tym wypadku ważna jest kwestia zachowania granicy dobrego smaku. Jeśli jest to tylko niewinny flirt, który do niczego nie prowadzi. Po prostu robisz to dla zabicia czasu i nie przywiązujesz do tego większej uwagi, to takie działanie może nie być jeszcze czymś złym. Co innego jeśli wymieniasz z innymi osobami swoje nagie zdjęcia, a gorzej jeśli flirt przeradza w spotkania zakończone stosunkiem. To już zdecydowanie jest zdrada. Nie tylko emocjonalna, ale i fizyczna.


Kiedy flirt nie jest oszustwem?

Chociażby wtedy, gdy Twój partner zna osobę, z którą flirtujesz i że z nią flirtujesz. Wiele osób angażuje się w nieszkodliwy flirt i wiele osób wie, że ich partnerzy też to robią. Jeśli flirtujesz z kimś przez długi czas, na przykład z kimś, kogo codziennie widujesz w biurze, przeprowadź rozmowę ze swoim partnerem o tym, jak się z tym czuje. Odruchową reakcją na flirt może być ukrywanie go przed partnerem, ale to jest zły pomysł, który może prowadzić do wielu niekorzystych sytuacji w związku. Flirt się zdarza, a jeśli jesteś w długotrwałym związku, potrzebujesz trzech wyrażających na to zgody dorosłych: Ciebie, osoby, z którą flirtujesz, i Twojego partnera. Aby uzyskać tę zgodę, twój partner musi wiedzieć, że to się dzieje. Nie może wyrazić zgody, jeśli trzymasz to w sekrecie.

Jeżeli więź między tobą a osobą, z którą flirtujesz, nie jest głęboka, to również nie jest oszustwo. Uzyskanie emocjonalnego spełnienia z flirtu jest oszustwem, ale angażowanie się w droczenie się, przekomarzanie i luźne rozmowy już nie. Wymiana wiadomości (o ile wszystkie strony są z nimi zadowolone) jest nieszkodliwe, podobnie jak radość z posiadania kogoś, z kim można się śmiać i żartować. Problem zaczyna się wtedy, gdy te rozmowy stają się głębsze i bardziej emocjonalne, a Ty zaczynasz otwierać drzwi do głębszego połączenia. Posiadanie przyjaciela, z którym można prowadzić ważne, emocjonalne rozmowy, jest w porządku, ale najlepiej nie flirtować z tą osobą, ponieważ ta osoba może bardzo szybko przejąć rolę partnera, a twój partner najprawdopodobniej nie będzie tym faktem zachwycony. Niech Wasza relacja będzie lekka, aby nie stała się oszustwem. Naprawdę jesteśmy najlepszymi sędziami, aby wydać wyrok, czy nasz flirt stał się oszustwem. Jeśli czujesz się zdenerwowany perspektywą spotkania partnera z obiektem flirtu, to dlatego, że wiesz, że zrobiłeś coś, czego twój partner nie chciałby, abyś zrobił.

Obiekt twoich flirtów musi wiedzieć, że istnieją granice. Ta osoba musi zdawać sobie sprawę z tego, że masz partnera i nie możecie przekroczyć pewnych granic. Jeśli nie wie, że jesteś w związku, to w ten sposób zostawiasz otwarte drzwi i pewnego dnia Was flirt może stać bardziej emocjonalny, a nawet fizyczny. Upewnij się, że osoba, z którą flirtujesz, wie, że istnieją granice, których nie można przekroczyć. Jeśli nie jest świadoma granic i pewnego dnia spróbują je przekroczyć, to na ciebie, a nie na nią, spadnie wina. Dlaczego? Ponieważ nie można oczekiwać, że ta osoba będzie wiedzieć o czymś, o czyn zdecydowałeś się jej nie mówić. Ukrywając te informację, zranisz zarówno swojego partnera, jak i osobe, z którą flirtujesz.

Co robić, gdy myślisz, że oszukujesz emocjonalnie?

Pierwszym krokiem jest przyznanie się przed samym sobą, że oszukujesz emocjonalnie, ale drugim krokiem jest przeanalizowanie dlaczego. Wyobraź sobie, że flirt trwałby nadal i że nie ma żadnych granic. Co by się stało? A przede wszystkim czy chciałbyś, żeby coś się stało? Czy Wasz flirt przerodziłby się w umawianie się na sex randki bez zobowiązań Czy jest w ogóle możliwe nawiązanie relacji z tą osobą i czy warto byłoby poświęcić swój obecny związek, aby spróbować? Kiedy już zorientujesz się, co tak naprawdę czujesz, porozmawiaj o tym ze swoim partnerem, dlaczego tak się stało i co możecie razem zrobić, aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości. Posłuchaj, co twój partner ma do powiedzenia na temat swoich uczuć i weź to sobie do serca, aby w przyszłości zmienić swoje zachowanie.

Co zrobić, gdy uważasz, że Twój partner oszukuje emocjonalnie?

Trudno jest domyślić się, kiedy partner oszukuje emocjonalnie. Oczywiście są sposoby, dzięki którym możesz to „odkryć”, ale z reguły dotyczą to naruszenie zaufania i prywatności. Oczywiście możesz spróbować sprawdzić, czy Twoja druga połówka ma konto w serwisie dla singli jak np. sex badoo. W takim działaniu nie będzie niczego złego. Gorzej, jak będziesz próbować zalogować się na konto partnera w serwisach społecznościowych i przeglądać jego wiadomości.

Jeśli czujesz, że twój partner może oszukiwać emocjonalnie, nie konfrontuj go z oskarżeniami, ale z ciekawością. Flirtowanie może stać się oszustwem, jeśli ktoś nie jest tego w pełni świadomy i być może nigdy nie chciał, aby jego działania cię skrzywdziły.

Najlepszą rzeczą do zrobienia jest rozpoczęcie dialogu opartego na ciekawości i otwartości, pozwalając im opowiedzieć Ci, co się dzieje, bez obawy o natychmiastową złość. Słuchaj bez przerwy, a następnie bądź otwarty na własne odczucia w tej sprawie. Dzięki komunikacji i uczciwości, jako para, możecie dyskutować i określać swoje zrozumienie pytania, czy flirtowanie jest oszustwem, czy nie.

Koniecznie sprawdź również:

- sex sponsorki

- erodata

- Co ubrać na pierwsze spotkanie?

- Co dalej po pierwszym spotkaniu?

- Porady dotyczące pierwszej wiadomości

- Wybór odpowiedniego zdjęcia profilowego